بلبرینگ آهنی

بلبرینگ آهنی

بلبرینگ آهنی اصطلاحی است که برای مشخص کردن جنس و آلیاژ قفسه نگهدارنده بعضی از انواع بلبرینگ ها استفاده می شود. این قسمت از بلبرینگ و رولبرینگ که به آن قفسه گفته می شود می تواند از سه جنس فولاد، پلی آمید و برنج باشد که به نوع فولادی آن آهنی و به نوع پلی آمید آن فیبری نیز گفته می شود.
 
قفسه بلبرینگ یا کیج بلبرینگ بخشی از بلبرینگ و یا رولبرینگ است که نگهدارنده ساچمه های بلبرینگ یا رولبرینگ می باشد که این ساچمه ها میتوانند کروی یا استوانه باشند اگر ساچمه ها گرد باشند به آن بلبرینگ و اگر استوانه ایی یا بشکه باشند به آن رولبرینگ گفته می شود. تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ
 
قفسه نگهدارنده ساچمه ها می تواند از جنس فولاد باشد که در اینصورت به اصطلاح بلبرینگ یا رولبرینگ را آهنی می نامند.
 
قفسه بلبرینگ ها در قیمت آنها تاثیر دارد و معمولا بلبرینگ های فیبری قیمت کمتری دارند و بلبرینگ برنجی قیمت بیشتری دارند بلبرینگ آهنی در حد وسط قیمت گذاری قرار می گیرد.
 
بلبرینگ های آهنی معمولا در جاهایی استفاده می شوند که نیاز به تحمل فشار و نیروی زیاد توسط بلبرینگ و رولبرینگ است معمولا در کارخانجات سیمان، معادن در سنگ شکن ها و .... استفاده می شوند.
 
این نوع از قفسه بلبرینگ و رولبرینگ که قفسه آهنی نامیده می شود معمولا مربوط به رولبرینگ های سری 22000 ، 2000، 7000، و ... می شود که در هر سری با حروف اختصاری خاصی مشخص می شود برای مثال در سری 22000 در برند بلبرینگ SKF آهنی بودن قفسه بلبرینگ و رولبرینگ با حروف اختصاری CC مشخص می شود و یا در سری 7000 رولبرینگ یا بلبرینگ آهنی در برند SKF با حروف اختصاری ECJ مشخص می شود.
 
برای اطلاع از مفاهیم و مشخصه هر کدام از حروف اختصاری بلبرینگ و رولبرینگ ها اینجا کلیک کنید.
 
شرکت های مختلفی اقدام به تولید بلبرینگ آهنی نموده اند برای مثلا بلبرینگ چینی و بلبرینگ ژاپنی نیز می توان خرید که قفسه آنها از نوع فولادی یا همان بلبرینگ آهنی باشد.
 
بلبرینگ های سری 6000 معمولا دارای قفسه آهنی هستند مگر اینکه لازم باشد در جای خاصی استفاده شوند که از قفسه فیبری با قفسه برنجی استفاده شد.
 

تماس با ما

021-36058907
021-36055448
021-36055456
021-44530807
 
واتس آپ و تلگرام   56 45 013 0903
 

بلبرینگ فیدار پارسیان در شبکه های اجتماعی

 

بلبرینگ فیدار پارسیان در یک نگاه

بلبرینگ فیدار پارسیان با سالها تجربه در زمینه واردات و فروش بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان صنعتی و شناخت نیاز های صنایع به خرید بلبرینگ و رولبرینگ توانسته است با استفاده از کارشناسان و افراد مجرب اقدام به واردات و فروش بلبرینگ اصلی از نوع بلبرینگ SKF و بلبرینگ FAG و بلبرینگ ژاپنی و بلبرینگ چینی صنعتی نماید و رضایت مشتریان زیادی را برآورده نماید.