رولبرینگ سوزنی کف گرد


بلبرینگ سوزنی
Needle Roller Thrust Bearings 
این بلبرینگ ها توانایی تحمل بار سنگین را دارند و همچنین در رابطه ی حساس نبودن به بارهای ضربه ای به حداقل فضای محوری ممکن برای
نصب نیاز دارند. این رولبرینگ ها بار را می توانند از یک جهت متحمل شوند. این نوع از بلبرینگ ها شامل واشر محفظه Housing washer، واشر شافت Shaft washer و مجموعه قفسه و غلتک ها می باشد. می توان مجموعه قفسه و غلتک ها را فقط با یک واشر کفی Thrust washer بکار برد و این در صورتی است که محل قرار بلبرینگ از سختی و صافی کافی برخوردار باشد.


واشرهای بلبرینگ
 همان طور که در مورد رولبرینگ های استوانه ای کف گرد گفتیم، می توانیم به جای آنکه از واشرهای محفظه استفاده کنیم و شافت از واشرهای شیار دار race way washers و واشرهای کفی Thrust washerss استفاده  کنیم. واشرهای شیاردار از جنس فولاد کرومی سخت کاری شده هستند. شیار آنها پرداخت شده و بقیه سطوح ماشینکاری شده اند. در موردهایی که دقت به هم مرکز بودن واشرها، زیاد مورد نیاز نباشد، می توانیم از این مدل واشرها به عنوان واشر شافت و محفظه استفاده کرد. واشر کفی به طور معمول ضخامت بسیار کمی دارد در حدود 1mm و از جنس فولاد فنر است. این نوع واشرها نیز می توانند به جای واشر محفظه یا شافت بکار برده شوند. در این رولبرینگ ها، می توان با استفاده از یک واشر میانی Intermediate washers و دو سری مجموعه قفسه و غلتک رولبرینگ را دو طرفه کرد که بار محوری را از دو طرف تحمل کند. در رولبرینگ های کف گرد سوزنی هیچ نوعی ناهمراستایی مجاز نمی باشد. قفسه رولبرینگ های سوزنی کف گرد فولادی و در بعضی موارد فیبری است که در این حالت بلبرینگ تا دمای 120ºc توانایی کارکرد را دارا می باشد. در قطعاتی که با رولبرینگ تماس مستقیم دارند Associated components مسائلی نظیر دارا بودن زاویه درست نیست به محور شافت و حالت یکنواخت داشتن (پله ای نبودن) از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت عدم استفاده از واشرهای محفظه و شافت، سختی سطحی که مجموعه قفسه و غلتک ها بر روی آن قرار می گیرد باید بین 58 HRC الی 64 HRC بوده و زبری سطح از m µ0.2 بالاتر نباشد (Ra<0.2 m). درجه سختی پایین تر به منزله افت ظرفیت تحمل بار مجموعه خواهد بود. هدایت شعاعی مجموعه قفسه و غلتک ها بخصوص در سرعتهای بالا ضروریست.
 

تماس با ما

021-36058907
021-36055448
021-36055456
021-44530807
 
واتس آپ و تلگرام   56 45 013 0903
 

بلبرینگ فیدار پارسیان در شبکه های اجتماعی

 

بلبرینگ فیدار پارسیان در یک نگاه

بلبرینگ فیدار پارسیان با سالها تجربه در زمینه واردات و فروش بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان صنعتی و شناخت نیاز های صنایع به خرید بلبرینگ و رولبرینگ توانسته است با استفاده از کارشناسان و افراد مجرب اقدام به واردات و فروش بلبرینگ اصلی از نوع بلبرینگ SKF و بلبرینگ FAG و بلبرینگ ژاپنی و بلبرینگ چینی صنعتی نماید و رضایت مشتریان زیادی را برآورده نماید.