رولبرینگ سوزنی


رولبرینگ سوزنی
Needle Roller Bearings
 
در رولبرینگ های سوزنی، غلتک ها به شکل استوانه بوده، ولی قطر آنها به نسبت طولشان کمتر است که با وجود این ویژگی از قدرت تحمل بار بالایی برخوردار هستند ودر مصارفی که فضای موجود کوچک باشد، مناسب می باشند.
عدم تماس انتهای غلتک ها با لبه های بلبرینگ موجب اجتناب از تمرکز تنش در کناره ها می شود. این نوع رولبرینگ ها در انواع مختلف با پوسته کشیده شده که می توانند به صورت های پشت باز و پشت بسته باشند و نیز رولبرینگ های سوزنی با بوش یا بدون بوش می باشند.

با پوسته کشیده شده
 
همانگونه که از نام آن مشخص است، حلقه بیرونی آنها نازک می باشد و کشش عمیق شده است. ضخامت آنها کم و قدرت تحمل زیادی دارند و باید با انطباق تداخلی نصب شوند.
در انواع پشت باز و پشت بسته (جهت نصب در انتهای شافت) تولید می شوند و به طور معمول بوش ندارند، ولی برای اکثر شماره ها بوش به صورت جداگانه تولید می شود.
فضای خالی زیاد داخل آنها برای روانکاری امکان طولانی کردن فواصل روانکاری را فراهم کرده است. اکثریت آنها به صورت تک ردیفه هستند ، ولی بعضی از اندازه های آن به صورت دو ردیفه نیز موجود است.
 
اکثریت این نوع رولبرینگ ها با پنجره ساچمه های فولادی نازک یا معمولی تولید می شود و در موارد ویژه نوع فیبری (پلی آمید)  آنها نیز ممکن است موجود باشد.
به علت نازک بودن دیواره این نوع رولبرینگ ها، دقت ابعادی محفظه از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورتیکه تلورانس محفظه مطابق مقادیر صحیح باشد، رولبرینگ به انطباق تداخلی لازم خواهد رسید. محل قرارگرفتن بلبرینگ بر روی شافت نیز باید با دقت ماشین کاری شود.
این نوع رولبرینگ ها اصولاً از جنس فولادهای کربن – کرومی بوده و ضمن دارای بودن ضخامت کم از قدرت تحمل بار زیادی برخوردار هستند و بسته به نوع کاربرد ممکن است بوش  داشته یا نداشته باشند.
در صورت امکان، بکار نبردن بوش از کاربرد آن بهتر است، زیرا در اینصورت می توان قطر شافت را بزرگتراختیار کرد و در نتیجه سیستم از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود، اما به هر حال در مواردی که نتوان محل قرار گرفتن بلبرینگ بر روی شافت را به اندازه مناسب سخت کاری و سنگ زنی کرد، باید از بوش نیز استفاده شود.

رولبرینگ های سوزنی
 
این نوع رولبرینگ در انواع یک ردیفه و گاهی دو ردیفه، با تنوع در لبه های یکپارچه داخلی یا بیرونی و در بعضی موارد با شیار و سوراخ مخصوص روانکاری تولید می شوند. بعضی از انواع این رولبرینگ ها با کاسه نمد لاستیکی نیز تولید می شوند.
اصلاح در خط تماس بین شیار و غلتک مسئله تنش های لبه ای را به حداقل رسانده و امکان یک ناهمراستایی زاویه ای کوچک بین شافت و محفظه را فراهم می کند. پنجره ساچمه آنها می تواند از جنس ورقه فولادی نازک یا معمولی و در بعضی سری ها فیبری باشد.
شیار غلتک در حلقه داخلی آنها پرداخت شده و بعد از نصب نیز باید پرداخت دقیق شوند. در آن دسته از رولبرینگ ها که بوش ندارند، انتخاب تلورانس مناسب برای شافت موجب رسیدن به لقی مناسب در بلبرینگ بعد از نصب می شود.
 

تماس با ما

021-36058907
021-36055448
021-36055456
021-44530807
 
تلگرام و واتس اپ   56 45 013 0903
 
آدرس: تهران خیابان امیرکبیر مجتمع امیرکبیر طبقه دوم واحد 24
 

بلبرینگ فیدار پارسیان در شبکه های اجتماعی

 

بلبرینگ فیدار پارسیان در یک نگاه

بلبرینگ فیدار پارسیان با سالها تجربه در زمینه واردات و فروش بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان صنعتی و شناخت نیاز های صنایع به خرید بلبرینگ و رولبرینگ توانسته است با استفاده از کارشناسان و افراد مجرب اقدام به واردات و فروش بلبرینگ اصلی از نوع بلبرینگ SKF و بلبرینگ FAG و بلبرینگ ژاپنی و بلبرینگ چینی صنعتی نماید و رضایت مشتریان زیادی را برآورده نماید.