بلبرینگ خودتنظیم


بلبرینگ خودتنظیم
Self-Aligning Ball Bearings

این نوع بلبرینگ دارای دو ردیف ساچمه با یک کنس بیرونی مشترک است که شیار ساچمه درآن به صورت منحنی می باشد و این امر باعث ایجاد خاصیت خود تنظیم بلبرینگ در مواقع انحراف و ناهمراستایی شافت می شود.
قدرت تحمل بار آن دسته از بلبرینگ های خود تنظیم که پسوند E دارند بالاتر است.

 
انواع مختلف این نوع بلبرینگهای خود تنظیم:
 
* بدون کاسه نمد
* با کاسه نمد در دو طرف بلبرینگ
* با حلقه داخلی عریض
 
سوراخ های داخلی آنها در دو نوع استوانه ای و مخروطی معمولاً تولید می شود که در حالت دوم از بوش مناسب به همراه واشر و مهره قفلی (بوش و مهره چاکنت) برای تثبیت بلبرینگ باید استفاده  شود.
بلبرینگ های خود تنظیمی که کنس داخلی آنها عریض است در شافت هایی بکار برده می شود که دقیق پرداخت شده باشند. تلورانس مخصوص قطر داخل این نوع بلبرینگ ها عمل جازدن و در آوردن آنها را راحتتر می کند.
با استفاده از شکاف موجود بر روی کنس داخلی آنها با یک پین یا پیچ می توان از لغزش کنس بر روی شافت جلوگیری کرد.

پنجره ساچمه Cage این نوع بلبرینگ ها در انواع مختلف فولادی، برنجی  و پلی آمیدی، تولید می شود.
سری بخصوصی از این نوع بلبرینگ ها دارای ساچمه هایی هستند که کمی از لبه بلبرینگ بیرون زده اند که به این مسئله در موقع طراحی قطعات مجاور باید توجه نمود.
کاسه نمد این بلبرینگ ها پلاستیکی بوده و بلبرینگی که کاسه نمد داشته باشد قبلاً با گریس پر شده است.
 
یاتاقان مناسب برای بلبرینگ های خود تنظیم:
 
* محفظه های پایه دار  Plummer Black Housing
* محفظه های فلانژی  Flanged Housings

جا زدن بلبرینگهایی که سوراخ آنها مخروطی است:

این نوع بلبرینگ ها همیشه با انطباق تداخلی بر روی شافت یا بوش ها نصب می شوند. معیار سنجش میزان تداخل به یکی از دو روش: کاهش لقی شعاعی یا مقدار پیشروی حلقه داخلی بلبرینگ برروی محل قرار گرفتن خود تعیین می گردد.
بعد از نصب صحیح، کنس بیرونی باید براحتی بدور محور خود بچرخد، ولی وقتی که بخواهیم آن را از طرفین منحرف کنیم باید کمی مقاومت داشته باشد.
در نصب بلبرینگ هایی که لقی داخلی آنها در کلاس C3 است میتوان یکی از روشهای: مقدار زاویه چرخش آچار گلویی خاردار (a) که برای سفت کردن مهره جلوی بلبرینگ استفاده می شود یا مقدار پیشروی بلبرینگ بر روی جای خود  (S)، جهت رسیدن به انطباق مورد نظر استفاده نمود.
 

تماس با ما

021-36058907
021-36055448
021-36055456
021-44530807
 
واتس آپ و تلگرام   56 45 013 0903
 

بلبرینگ فیدار پارسیان در شبکه های اجتماعی

 

بلبرینگ فیدار پارسیان در یک نگاه

بلبرینگ فیدار پارسیان با سالها تجربه در زمینه واردات و فروش بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان صنعتی و شناخت نیاز های صنایع به خرید بلبرینگ و رولبرینگ توانسته است با استفاده از کارشناسان و افراد مجرب اقدام به واردات و فروش بلبرینگ اصلی از نوع بلبرینگ SKF و بلبرینگ FAG و بلبرینگ ژاپنی و بلبرینگ چینی صنعتی نماید و رضایت مشتریان زیادی را برآورده نماید.