بلبرینگ تماس زاویه ای

 


Angular Contact Ball Bearings
 

حلقه های داخلی و بیرونی این نوع از بلبرینگ ها نسبت به یکدیگر زاویه ای می سازند که امکان تحمل بارهای شعاعی و محوری همزمان را توسط آنها فراهم می کند. هر قدر زاویه تماس بلبرینگ بیشتر باشد، قدرت تحمل بار محوری آن بیشتر می شود.

 
انواع بلبرینگ های تماس زاویه ای:
 
یک ردیفه
* دو ردیفه
با چهار نقطه تماس
 
بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفهبلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه:
 
این نوع از بلبرینگ ها علاوه برتحمل بار شعاعی، بار محوری را در یک جهت می توانند تحمل کنند. اعمال بار شعاعی بر بلبرینگ باعث ایجاد یک نیروی محوری نیز می شود که باید به طریقی مهار شود. به همین دلیل معمولاً این نوع بلبرینگ ها به صورت دوتایی بکار برده می شوند.
بلبرینگ های تک ردیفه تماس زاویه ای  خود به دو دسته تقسیم می شوند.
بدون پسوند در جلوی شماره اصلی، برای مواقعی استفاده می شوند که بلبرینگ به صورت تکی در موقعیت خود نصب می شود.
با پسوند CB در مواردیست که بلبرینگ به صورت دوتایی نصب می شود. این گروه که معمولا اندازه های بزرگتر بلبرینگ ها را شامل میشود به گونه ای جهت مصارف عمومی با یکدیگر مطابقت داده شده اند که بعد از نصب به لقی دلخواه از پیش تعیین شده می رسند و توزیع بار بر روی آنها به طور یکنواخت صورت می گیرد.
در پسوند،CB  نشان دهنده وجود لقی، B معرف مقدار آنست. لقی های کمتر با CCو بالاتر با CA مشخص می شوند. وجود بار اولیه در بلبرینگ نیز با علامت های GC , GB, GA مشخص می شود.
 
انواع چیدمان های مختلف بلبرینگ های تماس زاویه ای:

پشت سرهم جهت تحمل بار در یک سمت و توسط هر دو بلبرینگ.
رو در رو جهت تحمل بار از دو طرف و از هر طرف توسط یک بلبرینگ. (FACE to FACE)
پشت به پشت جهت تحمل بار از دو طرف توسط یک بلبرینگ می باشد. (BACK to BACK)

 
طراحی ترتیب قرار گیری بلبرینگ ها
 
طراحی داخلی این نوع بلبرینگ ها به نحوی است که باید به صورت دوتایی بکار گرفته شوند. دو بلبرینگ باید به گونه ای جفت شوند که بعد از نصب به لقی یا بار اولیه دلخواه برسند.
تنظیم درست و انتخاب بار اولیه یا لقی صحیح در نحوه کارکرد بهتر بلبرینگ تأثیر بسیار دارد.
 
بلبرینگ های تماس زاویه ای دو ردیفه:
 
این نوع بلبرینگ ها از نظر طراحی، نظیر دو بلبرینگ تماس زاویه ای تک ردیفه هستند که به صورت پشت به پشت جفت شده باشند. این بلبرینگ ها قادر به تحمل بارهای شعاعی سنگین و بارهای محوری از هر دو جهت هستند.
یک دسته از این نوع بلبرینگ ها که با پسوند A مشخص می شوند، به علت عدم داشتن شیار ساچمه خور قادر به تحمل بار محوری از دو طرف هستند و پنجره ساچمه آنها پلیآمیدی (فیبری) است. نوع بدون پسوند دارای شیار ساچمه خور بوده و پنجره ساچمه آنها فولادی یا برنجی است.
بلبرینگ ها با پسوند E به علت داشتن شیار ساچمه خور، دارای قدرت تحمل بار بالاتری هستند .بلبرینگ های مورد بحث کلاً با دو نوع کاسه نمد پلاستیکی و فلزی تولید 

بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه

می شوند و لقی داخلی آنها محوری است.
 
بلبرینگ های تماس زاویه ای با چهار نقطه تماس:
 
شیار ساچمه این نوع از بلبرینگ ها که یک نوع بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه هستند به گونه ای است که بلبرینگ قادر به تحمل بار محوری از دو طرف می باشد.
 
 

تماس با ما

021-36058907
021-36055448
021-36055456
021-44530807
 
واتس آپ و تلگرام   56 45 013 0903
 

بلبرینگ فیدار پارسیان در شبکه های اجتماعی

 

بلبرینگ فیدار پارسیان در یک نگاه

بلبرینگ فیدار پارسیان با سالها تجربه در زمینه واردات و فروش بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان صنعتی و شناخت نیاز های صنایع به خرید بلبرینگ و رولبرینگ توانسته است با استفاده از کارشناسان و افراد مجرب اقدام به واردات و فروش بلبرینگ اصلی از نوع بلبرینگ SKF و بلبرینگ FAG و بلبرینگ ژاپنی و بلبرینگ چینی صنعتی نماید و رضایت مشتریان زیادی را برآورده نماید.